Základní škola Emila Kolbena, příspěvková organizace
ZŠ Emila Kolbena,Strančice

Žáci tříd 8.A a 8.B se letos zúčastnili školního kola soutěže Finanční gramotnost, kterou vyhásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Kam po 9. třídě - přijímací řízení

Další informace k přijímacímu řízení na střední školy najdete na:

Vyhláška č. 353/2016 Sb., o přijímacím řízení ke střednímu vzdělávání, ve znění vyhlášky č. 243/2017 Sb

Otázky o přijímacím řízení

Kde hledat informace o středních školách a nabízených oborech?

• Základní informace poskytují příslušné střední školy, mnoho informací naleznete na jejich webových stránkách
  • Při výběru střední školy vám také pomohou výchovní poradci na základní škole
  • Mnoho užitečných informací naleznete na internetových stránkách, které se specializují právě na vzdělávání, např.: www.stredniskoly.czwww.nuov.czwww.atlasskolstvi.cz
  • V informačních centrech mládeže (ICM)
  • Registr sítě škol naleznete na webu ministerstva školství www.msmt.cz
  • Každý rok vydává Národní ústav odborného vzdělávání publikaci Kam na školu?
  • Kritéria přijímacího řízení je ředitel školy povinen stanovit a zveřejnit pro první kolo přijímacího řízení u oborů vzdělání s talentovou zkouškou do 31. října 2017, pro ostatní obory do 31. ledna 2018 (údaje budou vyvěšeny na veřejně přístupném místě přímo ve škole a také na internetových stránkách školy). Po ukončení prvního kola přijímacího řízení může ředitel, podle školského zákona, vyhlásit další kolo přijímacího řízení, aby naplnil předpokládaný stav žáků.

Do kdy přihlášku podat?

• Přihlášky na veřejné střední školy musí být odevzdány nejpozději do 1. března.
  • Přihlášky na střední školy s talentovými zkouškami je nutné odevzdat do 30. listopadu .
  • Přihlášky se podávají přímo řediteli příslušné střední školy
  • Součástí přihlášky jsou dále doklady související s kritérii přijímacího řízení stanovenými ředitelem střední školy, např. doklady o výsledcích v odborných soutěží atd.
  • Nově je zrušena povinnost základní školy vydávat výstupní hodnocení. Protože jej základní škola nemá povinnost zpracovávat, nemůže již být ani součástí přihlášky ke vzdělání.

Do kdy musí ředitel informovat o výsledcích přijímacího řízení?

• Do 3 pracovních dnů formou vydání seznamu přijetých uchazečů.
  • Rozhodnutí o přijetí se přijatým uchazečům nevydává. Písemně se oznamuje výsledek přijímacího řízení pouze nepřijatým uchazečům.

Do kdy lze podat odvolání?

• Odvolání uchazeče proti rozhodnutí ředitele školy o výsledku přijímacího řízení lze podat ve lhůtě 3 pracovních dnů od doručení rozhodnutí.

Je možné se do dalších kol přihlásit na každé střední škole?

• Hlásit se mohou uchazeči pouze na SŠ, jež druhá a další kola vypisují (školy nemusejí další kola vyhlašovat). Přehled nabízených volných míst najdou žáci přímo na středních školách.

Co je to zápisový lístek?

• Školský zákon ukládá uchazeči povinnost do 10 pracovních dnů po vyhlášení výsledků potvrdit zájem o školu zápisovým lístkem. Lhůta pro uplatnění zápisového lístku začíná běžet ode dne, kdy ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů, přičemž den vyhlášení výsledku přijímacího řízení se do běhu lhůty nezapočítává.
  • Škola, která do uvedené lhůty zápisový lístek neobdrží, uchazeče vyškrtne a nabídne jeho místo v dalším kole přijímacího řízení.

Užitečné odkazy:

Možnost profesních testů na škole (zvýhodněná cena):

Vážení rodiče

Jako každý rok Vám nabízím ve spolupráci se základní školou možnost účasti Vašeho dítěte v testech profesní orientace.

Komu jsou testy určeny? Žákům 9 tříd ZŠ.

Důležité je také vědět, že testy nejsou zadávány paušálně všem, ale výběrově dle zájmu dětí tj. žákům např.

• ještě nerozhodnutým
  • studijně motivovaným, ale zvažujícím směr studia

Test je koncipován tak, abyste se o dítěti dozvěděli maximum z oblasti jeho rozumového nadání, osobnostních charakteristik a jeho zaměření na profesní-studijní činnost.

Zadání testů probíhá v budově školy v ZŠ Strančice- termín bude aktualizován

V případě zájmu je třeba odevzdat paní výchovné poradkyni přihlášku dítěte k testu s podpisem a souhlasem jeho zák. zástupce. Přihláškou se rozumí spodní díl tohoto letáku pod čarou.

Cena testu - individuálně 1400,-Kč na osobu

-skupinově poskytuji slevu, tzn. cena testu je 300,-Kč na osobu

Součástí testu je i závěrečná konzultace s Vámi a Vašim dítětem nad výsledky testu opět ve škole v termínu, který Vám bude s dostatečným předstihem sdělen prostřednictvím paní výchovné poradkyně.

Finanční obnos bude vybírán předem.

Všechny případné dotazy Vám ráda zodpovím na tel. 603 470 977 nebo na e-mailu ivmik@seznam.cz

Těším se na spolupráci a jsem s pozdravem

PhDr. Iveta Míková,

Závazná přihláška k testům profesní orientace

Žádám o vyšetření profesní orientace u svého dítěte ______________________

Souhlasím s jeho provedením v daném termínu v ZŠ Strančice. Zúčastním se závěrečné konzultace nad výsledky testů-termín bude včas oznámen paní výchovnou poradkyní.

Podpis zákonného zástupce ____________________

Základní škola Emila Kolbena, příspěvková organizace