Základní škola Emila Kolbena, příspěvková organizace
ZŠ Emila Kolbena,Strančice

Projekt Moje povolání

Projekt 3.B

Projekt 3.B - spolupráce s rodiči

Měsíc březen ve 3.B odstartoval projekt Moje povolání. Pozvání do školy přijali rodiče žáků, aby nám přiblížili, co všechno jejich práce obnáší. 

Vše začalo v ředitelně školy. Oslovili jsme paní ředitelku, zda by nám něco neřekla o své práci a ona souhlasila. Díky jejímu vyprávění jsme zjistili, co má na starost a čím vším se ve škole i mimo práci zabývá. 

Poté jsme se prostřednictvím povídání paní Špetlíkové dozvěděli o ekologii, třídění odpadu a o jeho spalování. Pan Špetlík a stejně pan Hulínský, pan Brož, pan Kaše, pan Kábele i pan Borkovec nás ve svých prezentacích vzali do světa IT a my tak zjistili spoustu zajímavostí.

Pan Honc nám představil život v rádiu, kde pracuje jako moderátor. Pan Kowalczyk měl pro nás tolik informací z železniční dopravy, že nám hodina nestačila. Paní Čermáková šije ve své firmě především dámskou a dětskou módu. Přinesla s sebou mnoho krásných nití, látek, návrhů a různých pomůcek k výrobě oděvů, až nás přecházel zrak. S panem Vojáčkem jsme nahlédli do zajímavé oblast stavebnictví. Zdravotnictví nám představila paní Mazaná a mohli jsme si vyzkoušet, jak bychom dokázali ošetřit různá zranění. Obalovému designu se věnuje paní Kašová a ukázala nám různé druhy papíru. Pan Jelínek nám představil automobilový průmysl a pan Jelínková měla pro děti mnoho užitečných rad, jak mají pečovat o své nehty i pleť. Díky vyprávění paní Kábelové jsme se ocitli v oblasti finančního poradenství a paní Lindt nám vysvětlila, co je náplní práce personalisty a jak důležité je umět sepsat svůj vlastní životopis.

Všichni rodiče, kteří do toho šli s námi, zaslouží velké poděkování! Každá návštěva byla vždy velmi příjemná a přínosná!

 

Mgr. Veronika Brožková

Projekt 3.BProjekt 3.B

 

 

Datum vložení: 28. 6. 2024 12:25
Datum poslední aktualizace: 28. 6. 2024 12:31
Autor: Kateřina Schejbalová, Mgr.

Fotogalerie

Náhodná fotogalerie

Ani v družině se nenudíme

Rychlý kontakt

Základní škola Emila Kolbena, příspěvková organizace

Revoluční 170, Strančice

251 63

Telefon/mobil: 604 417 569

Email: info@skolastrancice.cz

Kontakty na zaměstnance:

 admin/content/kontakty-1/kontakt/zamestnanci-skoly/

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

MŠMT

MŠMT

Financováno EU

MŠMT 2

Digitalizace škol

Digitalizace škol

Národní plán obnovy

MŠMT 3

O2 Chytrá škola

Chytrá škola O2

Mléko do škol

Mléko do škol

Olympijský víceboj

Olympijský vícceboj

MAS

MAS

Erasmus

erasmus