head picture
Klub mladého diváka

Také v letošním školním roce 2018/19   na naší škole funguje  Klub mladých diváků.

Členové klubu se seznamují prostřednictvím kvalitních představení se všemi oblastmi profesionálního umění.

Klub mladých diváků (KMD) je jedinou institucí v České republice, která nabízí žákům 2. stupně základních škol a studentům středních škol divadelní představení v různých pražských divadlech na základě spolupráce s jejich vyučujícími.

Formou abonmá neboli předplatného (430 Kč) se nabízí za výhodné ceny návštěvy pražských divadel. Žáci mohou navštívit mimo činoherní představení také taneční a baletní produkce. V současné době se nabízí i některá operní a muzikálová představení.

Hlavním cílem  KMD bylo a je kultivovat děti a mládež prostřednictvím divadelního umění, vhodnou formou doplňovat jejich vzdělání v oblasti umělecké a estetické, a tak z nich vychovávat budoucí stálé návštěvníky divadel.

Termíny jednotlivých představení nejsou na začátku roku známy, ale rodiče i děti jsou s dostatečným předstihem informováni o termínu.Děti jdou do divadla s doprovodem učitelů, kteří je přivezou zpět do Strančic. Chodíme na činohry i muzikály. Většinou se jedná o všední dny odpoledne nebo večer.

Koordinátorem pro školní rok 2018/19 je Mgr. Veronika Fořtová,

kontakt: fortova@skolastrancice.cz

AKTUÁLNĚ:

Chystáme se na třetí  představení:

Fantom opery (anglicky The Phantom Of the Opera) je muzikál z roku 1986. Jde o adaptaci stejnojmenného románu francouzského spisovatele Gastona Lerouxe, jenž poprvé vyšel v roce 1909. Světová premiéra muzikálu proběhla 27. září 1986 v Her Majesty’s Theatre v Londýně, kde se uvádí dodnes. Jedná se o druhý nejdéle uváděný muzikál na světě, hned po světové jedničce Bídníci. Dva roky po světové premiéře se muzikál uvedl na Broadwayi, kde ho taktéž diváci mohou vidět i dnes a drží prvenství v nejdéle v kuse uváděném titulu Broadwaye.

Informace o harmonogramu (odjezd, příjezd) děti obdrží.

 

Druhé představení jsme navštívili 11. prosince 2018:

VÁNOČNÍ KOLEDA –Charles Dickens
+workshop k představení

Vánoční příběh o tom, jak se duše zbavuje pout.

Místy až hororový příběh, který navrací Vánocům jejich původní smysl, je oslavou velkorysosti, soucitu a dobré vůle. Během Štědrého večera navštíví hlavního hrdinu – obchodníka Ebenezera Vydřigroše – tři duchové, aby ho provedli strašidelnou krajinou jeho vlastního života. Starý lakomec a necita, který je zatvrzelým odpůrcem svátečního veselí, putuje svou minulostí, současností a budoucností, aby nakonec svým blízkým a podřízeným vlastnoručně upekl krocana! Ať žijí, žijí, žijí Vánoce!

Po skončení představení byli žáci rozděleni do skupin a mohli  klást  otázky hercům, se kterými si společně vyzkoušeli různé divadelní dovednosti. Cílem akce bylo ukázat žákům  divadlo trochu jinak než jen z pohledu pasivního diváka.

Hráli: Lukáš Šolc, Hana Mathauserová, Petr Pochop, Stela Chmelová, Michal Dudek

Režie: Věra Herajtová

 

První představení  KMD navštívil v pátek dne 05. 10. 2018 v  DIVADLE POD PALMOVKOU: 

JAK JE DŮLEŽITÉ BÝTI (S) FILIPEM – Oscar Wilde
„Milý příteli, pokud nemáš rád pozéry, koho vlastně můžeš mít rád?“
Jsme důvtipní. Jsme seriózní. Jsme dobře vychovaní. Jsme elegantní. Někdy ale, když se nikdo nedívá, vášnivě jíme, chodíme v ponožkách a věříme na osud.
Ryze britská studie žen, mužů, vztahů a stereotypů, kterým dobrovolně a s úsměvem podléháme. „Jak je důležité psát si deník? Jak je důležité znát Bunburyho? Jak je důležité vypadat vždycky dokonale? Jak je důležité jíst koblihy s klidem? Jak je důležité jmenovat se Filip?“ Komedie mnoha párů, které nepodceňují styl a nepřeceňují pravdu.
INDIGO COMPANY je nezávislá divadelní a umělecká společnost, která se zabývá produkcí vlastních divadelních projektů a jejich uváděním po celé České republice.
Hráli: Radek Zima,  Ondřej Ruml, Lilian Sarah Fischerová, Jana Trojanová, Simona Vrbická, Stanislava Jachnická , Miroslav Dvořák, Viktor Zavadil
Režie: Hana Marvanová