head picture
Klub mladého diváka

Také v letošním školním roce 2019/20   na naší škole funguje  Klub mladých diváků.

Členové klubu se seznamují prostřednictvím kvalitních představení se všemi oblastmi profesionálního umění.

Klub mladých diváků (KMD) je jedinou institucí v České republice, která nabízí žákům 2. stupně základních škol a studentům středních škol divadelní představení v různých pražských divadlech na základě spolupráce s jejich vyučujícími.

Formou abonmá neboli předplatného (430 Kč) se nabízí za výhodné ceny návštěvy pražských divadel. Žáci mohou navštívit mimo činoherní představení také taneční a baletní produkce. V současné době se nabízí i některá operní a muzikálová představení.

Hlavním cílem  KMD bylo a je kultivovat děti a mládež prostřednictvím divadelního umění, vhodnou formou doplňovat jejich vzdělání v oblasti umělecké a estetické, a tak z nich vychovávat budoucí stálé návštěvníky divadel.

Termíny jednotlivých představení nejsou na začátku roku známy, ale rodiče i děti jsou s dostatečným předstihem informováni o termínu.Děti jdou do divadla s doprovodem učitelů, kteří je přivezou zpět do Strančic. Chodíme na činohry i muzikály. Většinou se jedná o všední dny odpoledne nebo večer.

Koordinátorem pro školní rok 2019/20 je Simona Spáčilová

kontakt: spacilova@skolastrancice.cz

AKTUÁLNĚ:

 Přátelé klubu mladého diváka,

Srdečně Vás zveme na divadelní představení Pygmalion, které se koná ve středu 11.9.2019 od 19:00 hod v divadle na Vinohradech.

Sraz pro účastníky je v 16:45 u hlavní budovy nádraží ve Strančicích.

S sebou platné jízdenky ( vlak, metro) a vhodné oblečení do divadla.

Předpokládaný návrat do Strančic 22:40 nebo 23:10 hod.

 Přeji Vám příjemný divadelní zážitek

Simona Spáčilová

 

  1. představení 

PYGMALION – J. Bernard Shaw
Bezpochyby nejslavnější hru Bernarda Shawa (1856–1950) inspiroval příběh o bájném sochaři Pygmaliónovi, jenž zatoužil vdechnout život soše, do které se zamiloval. V Shawově moderní variaci, podle níž vznikl neméně oblíbený americký muzikál My Fair Lady, je oním Pygmaliónem londýnský profesor fonetiky Henry Higgins, který si zamane, že pouliční prodavačku květin Lízu Doolittlovou, vyjadřující se otřesným jazykem trhovkyně, přetvoří v dámu, která svými způsoby (výslovností i vystupováním) obstojí i mezi těmi nejvyššími společenskými vrstvami. Rozhodnutí, učiněné částečně z plezíru a v sázce s přítelem plukovníkem Pickeringem, má však pro Higginsův život nečekané dopady – neboť zcela proměněn jejich vzájemným zápolením neodchází pouze „objekt experimentu“ Líza, ale samotný její vychovatel. Pygmalión uvede DnV v překladu Jiřího Joska.
Obsazení:
Květinářka Líza:   Šárka Vaculíková, Profesor Higgins:   Jan Šťastný,Plukovník Pickering:   Tomáš Töpfer, Popelář Doolitle:   Svatopluk Skopal, Paní Higginsová:   Libuše Švormová, Paní Pearsová:   Naďa Konvalinková

Režie: Juraj Deák

Délka představení: 2:30 hod.