head picture
LVK 2020

Lyžařský výcvik – Rakousko Lechtal, lyž. centrum Warth Schröcken, ubytování: dům  Groeninghe              

Termín: 15. 3. – 21. 3. 2020

Vzhledem ke kladným ohlasům z minulých let, kdy jsme pořádali lyžařský výcvik pro žáky 7. tříd (z tohoto ročníku se mohou zúčastnit i začátečníci) ve středisku Warth – Schröcken v rakouských Alpách, a na základě výsledků dotazníkového šetření jsme se rozhodli tento výcvik zopakovat. Lyžařský kurz je objednán u JEKA, neziskové organizace se sídlem v Bruselu, která využívá již desítky let zkušeností s aktivní podporou výhodného cestování skupin mládeže, školních skupin. Pro školní kurzy nabízí skipasy za zvýhodněné ceny. Pro děti, které nemají vlastní výbavu na lyže, je možnost zapůjčení lyžařské výbavy v rakouské půjčovně ZDARMA, což ušetří nemalý finanční obnos zvláště rodičům, kteří nelyžují a umožní tímto výcvikem svým dětem získat tuto dovednost. Lyžařskou helmu musí mít vlastní.

Ubytování je v domě Groeninghe  ve 4 a vícelůžkových pokojích . Sprchy a sociální zařízení jsou v dostačujícím množství na každém patře. Pokoje jsou vybaveny palandami. Ubytování a vybavení je přizpůsobeno studentským skupinám, je prosté. Povlečení a ručníky jsou třeba vlastní. Součástí je velká společenská místnost (jídelna). V tomto domě budeme ubytováni pouze my, což má velké výhody, večer se konají přednášky, společenské hry, cílem je prohloubit mezi dětmi sociální vztahy.

Děti mají v ceně: ubytování, půjčovné, zajištěnou autobusovou dopravu (po celý týden), každý den nás dováží autobus do lyž. střediska a zpět., celodenní stravování –  bohatá snídaně (+připraví si i balíček na oběd), oběd (polévka, čaj) v lyž. středisku, teplá večeře (polévka + hlavní jídlo). Zástupci Jeky nás každý den pravidelně zásobují potravinami pro 3 jídla denně, paní kuchařka (ze školní jídelny) uvaří z dovezených surovin čerstvé jídlo.

V ceně není zahrnuta 5 denní permanentka v ceně cca 65 Euro a vstup do bazénu – 7 Euro. Kapesné necháváme na zvážení rodičů. Děti mají možnost si zakoupit na sjezdovce čaj i jídlo. Děti musí mít pojištění do zahraničí, jak úrazové, tak odpovědnost. Zajišťujeme hromadně – přibližně 150 -200 Kč/žáka.

Světoznámé lyžařské středisko Warth Schröcken se nachází v nadmořské výšce od 1270m do 2055m a svou polohou patří k nejpřehlednějším areálům v Rakousku (v průměru 11 metrů čerstvého sněhu). Přes 62 km perfektně upravených sjezdovek všech stupňů obtížnosti, pestrou směs sjezdovek dálničního typu ještě výrazně převyšují freeridové možnosti – jsou všude v jejich meziprostoru a méně zdatní se mohou nechat navádět devíti trasami ski-route, zde čekají na milovníky zimních sportů. Podmínky v tomto středisku jsou ideální pro všechny typy lyžařů.

Storno poplatky:

– za zrušení od 42 dnů po potvrzení závazné rezervace do 30 dnů před odjezdem…..1.000 Kč/ osoba

– za zrušení v průběhu 29 dnů před odjezdem………………………………………………………….50% ceny pobytu

– za zrušení v době kratší než 7 dnů před odjezdem…………………………………………………..100 % ceny pobytu

Při předčasném ukončení pobytu (ze zdravotních důvodů) aj. nemá účastník nárok na vrácení platby.

 

Aktuálně:

10.3.2020

Vážení rodiče,

Situaci k LVK řeším, ale prozatím jsou informace i vzhledem k nařízení vlády ke dnešnímu dni takové:  z nařízení vlády nevyplývá rušení LVK, takže bohužel zrušením LVK by platily storno podmínky – 100%ceny zájezdu.

Budu kontaktovat KHS a všechny dotčené orgány a situaci řešit intenzivně, samozřejmě Vás budu informovat o vývoji. Bohužel jsme se dostali do této situace nevlastním zaviněním, je na Vašem zvážení, zda Vaše dítě bude LVK absolvovat, nebo neúčastnit za storno podmínek.

Zatím jsou všichni pedagogové ochotni v případě výjezdu jet. Nicméně může přijít i oficiální stanovisko, které vše změní, tak jako dnes,

Děkuji za pochopení

Schejbalová

6.3.2020 22 hod.:

Vážení rodiče,

informuji Vás tímto o organizaci LVK. V tuto chvíli neexistuje žádné oficiální epidemiologické nařízení ani stanovisko MZČR, MŠMT nebo krajských hygienických stanic, vše funguje pouze na bázi doporučení, prevence a osvěty. Jediné oficiální stanovisko padlo dnes – v pátek 6. 3. 2020. Všichni, kdo byli v Itálii, musí  zůstat v karanténě. Oblast Lechtal v Rakousku není rizikovou oblastí, ani není oblastí, do které MZV ČR, MŠMT ČR nedoporučilo školám konat LVK.  Psala jsem oficiální dotaz na KHS  Středočeského kraje a ke dnešnímu dni mi bylo sděleno, že je možné označit náš plánovaný lyžařský výcvik (podle informací dostupných k dnešnímu dni) jako bezpečný. Bohužel pokud nedojde k oficiálnímu stanovisku dotčených orgánů, v případě rušení LVK by platily storno podmínky, se kterými jste byli seznámeni a jsou uveřejněny na webu školy, peníze žádná pojišťovna, ani cestovní kanceláře nevrátí. Kontaktovala jsem zástupce JEKY, který smluvně zajišťuje organizaci LVK a potvrdil mi, že v oblasti není hlášen výskyt koronaviru.  Apelovala jsem na zástupce Jeky, aby nám dal k dispozici větší množství čistících  prostředků (Savo atd.) k případnému zvýšení hygienických opatření. V  domě jsme sami, nepřijdeme kromě lyž. střediska do styku s veřejností, nebudeme se pohybovat v hromadných  dopravních prostředcích (autobus máme sami pro sebe po celou dobu pobytu), ani ve větších nákupních centrech. Dům je v malé vesnici. Zvážím aktuálně  i návštěvu bazénu, která je součástí relaxačního odpoledne v rámci plánu LVK. Nejedná se však o žádný akvapark s výskytem velkého množství lidí, potkali jsme se průměrně tak s 10 místními občany, kteří raději vždy odešli, navíc jsme se vždy i předem nahlásili, protože je to jen jeden bazén. Spíše se kloním k tomu, že bazén vynecháme.

Situace se samozřejmě může náhle změnit, o tom Vás budu okamžitě informovat. Konzultovala jsem vše se zřizovatelem. Zatím naše škola zvýšila obezřetnost a své působení  zejména cestou zvýšené hygieny a prevence, což budeme činit i na LVK.

Apeluji s prosbou na Vás –  rodiče, kteří se se svými dětmi vrátili z dovolené v některé z rizikových oblastí, zvláště vzhledem k novému nařízení z Itálie,  abyste kontaktovali telefonicky svého lékaře, nebo hygienickou stanici a konzultovali s ním riziko případné nákazy. Pokud budou Vaše děti v povinné karanténě, okamžitě prosím o sdělení.  Také Vás moc žádám o spolupráci  v zajištění prevence výskytu jakéhokoliv virového onemocnění. Podepisujete potvrzení o bezinfekčnosti.  V minulém roce jedna žákyně onemocněla hned při příjezdu na LVK vysokou horečkou, následně onemocnělo virózou s vysokými horečkami 10 žáků, což byla situace velmi náročná a nepříjemná a neodvedu si ji představit v současném stavu vzhledem k situaci kolem koronaviru a paniky, která by nastala, ač by se jednalo o normální virové onemocnění. Prosím Vás, abyste neposílali své dítě na LVK s příznaky, které by naznačovaly následné onemocnění (rýma, kašel, teplota, necítí se dobře aj.) Dojděte k lékaři, abyste měli potvrzení, že to jsou příznaky virózy a že nedoporučuje LVK. Je to velmi důležité, abychom odjeli všichni zdrávi, sedíme v jednom autobuse, bydlíme v jednom domě, proto k šíření virózy dojde snadno z našeho kruhu.  Máme s sebou lékaře – MUDr. Horákovou, která zajišťuje odborný dohled a lékařskou pomoc a uděláme vše, abychom  zajistili normální průběh vzdělávací akce i  při této nepříznivé situaci. Samozřejmě Vás z LVK budeme informovat na stránkách školy a pokud bude potřeba i budeme kontaktovat přímo Vás.

Sledujte stránky školy, pokud by došlo ke změně v organizaci LVK, budu informovat.

Předem Vám děkuji za spolupráci a rozumný odpovědný přístup.

 

S pozdravem     Kateřina Schejbalová

 

 

Aktuální informace LVK k 21.11.2019:

MÍSTO:  Rakousko Lechtal, lyžařské centrum Warth Schröcken, dům Groeninghe

Aktuální informace:  TERMÍN: 15. 3. 2020 – 21.3.2020        Cena: 7.340 Kč.

Doplatek do konce ledna 2020:  6340 Kč –  pošlete na bankovní účet  školy ( 42 81 01 339/0800) převodem, do zprávy uveďte Jméno a příjmení žáka – LVK. Případně lze hotovostně v kanceláři školy. V ceně NENÍ pětidenní PERMANENTKA = v hodnotě cca 65 Euro není v ceně + 7 Euro na bazén

K účasti na LVK je nutné:

 • potvrzení od lékaře (viz formulář Posudek o zdravotní způsobilosti) –  odevzdat do 18. února 2020
 • potvrzení o seřízení  lyží – do 20. února 2020 (kdo má vlastní)
 • potvrzení o bezinfekčnosti (viz formulář Prohlášení bezinfekčnost) odevzdat až u autobusu
 • kopii kartičky pojištěnce – odevzdat sekretářce školy do 20. února 2020
 • připojištění – zajišťujeme hromadně cena: ještě upřesníme v průběhu měsíce ledna, cena bude asi 200 Kč/žáka
 • ověřený souhlas rodiče s výjezdem do zahraničí odevzdat do 20. února 2020
 • formulář na doplňující údaje (číslo pasu, číslo pojišťovny) – rozdá hospodářka v průběhu ledna

PRO ZÁJEMCE JE V CENĚ I PŮJČOVNÉ LYŽÍ Z RAKOUSKÉ PŮJČOVNY (boty, lyže, hůlky – zdarma!) POKUD MÁTE DOTAZ, KONTAKTUJTE NÁS NA TEL. ČÍSLE 604 417 569 V KANCELÁŘI ŠKOLY, NEBO U VEDOUCÍ KURZU, ředitelky školy Mgr. Kateřiny Schejbalové NA TEL.: 734 445 650.

Za případné sponzorské dary (reklamní předměty, sušenky, žvýkačky, fidorky (medaile) atd., které použijeme jako odměny pro žáky, předem děkujeme

Seznam věcí LVK 2020

K účasti na LVK  bude nutné:

 • potvrzení od lékaře (viz formulář Posudek o zdravotní způsobilosti) 
 • potvrzení o seřízení  lyží 
 • potvrzení o bezinfekčnosti (viz formulář Prohlášení bezinfekčnost) odevzdat až u autobusu
 • kopii kartičky pojištěnce – odevzdat sekretářce školy do 18. února 2019
 • připojištění – zajišťujeme hromadně cena:  ještě upřesníme v průběhu měsíce ledna, cena bude asi 150  – 200 Kč/žáka
 • ověřený souhlas rodiče s výjezdem do zahraničí
 • formulář na doplňující údaje (číslo pasu, číslo pojišťovny)

 

 Formuláře ke stažení:

Posudek o zdravotni zpusobilosti

Souhlas rodiče nezletilého dítěte s vycestováním

Vážení rodiče, posílám odkaz na stránky ministerstva zahraničí s bližšími informacemi o tomto formuláři: http://www.mzv.cz/jnp/cz/o_ministerstvu/faq/pisemny_souhlas_rodicu.html

Nová zpráva – nechte si, prosím ověřit jen českou verzi, anglický překlad si nechá ověřit škola.

ZAJEZD OVERENY SOUHLAS RODICE VYJEZD DO ZAHRANICI 2020

Seznam věcí LVK 2020