head picture
Florbal-okresní kolo – dívky
Kategorie: Nezařazené

Ve středu 4.12. jsme se s šesti členným dívčím týmem zúčastnili florbalového turnaje v Babicích u Říčan – okresního kola. Turnaj byl určený pro dívky z prvního stupně ZŠ. Na turnaj byly přihlášeny celkem tři školy, a to soukromá ZŠ Open Gate (Babice),  ZŠ Jesenice a naše škola Emila Kolbena. Turnaj probíhal dvoukolově, tudíž každý tým odehrál 4 zápasy.

Zápasy proti ZŠ Babice dívky zvládly skvěle a po první výhře 2:0 a druhém vítězství proti stejné škole 1:0 jsme hráli do poslední chvíle o postup do krajského finále. Následoval zápas proti škole z Jesenice, kde bylo vidět, že některé dívky florbal nejspíše hrají i závodně. Utkání bylo kvalitní až do poslední chvíle, bohužel ke konci nám v prvním utkání došly síly a prohráli jsme 6:1. Druhý zápas proti Jesenici jsme zvládli výborně a remízovali jsme 3:3, kde rozhodovaly nájezdy, které jsme ale nakonec prohráli. V tomto utkání byla škoda, že jsme neudrželi stav 3:1 nebo nepřidali ještě nějaké šance a nakonec se prohrálo na nájezdy.

Musím konstatovat, že dívky podaly krásné výkony a do posledních vteřin se snažily ze všech sil. Naší školu reprezentovala v brance Kateřina Dobiášová a v poli Karolína Petrová, která byla se třemi brankami naší nejlepší střelkyní. Dále skvěle hrály Alžběta Rybáková, Amanda Matoušková, Eliška Veselá, Veronika Pivoňková.

Ještě jednou dívkám děkuji za skvělé sportovní nasazení.

Michael Kučaba, učitel TV