head picture
Konference Dítě v pasti sociálních sítí
Kategorie: Nezařazené

Dne 24.10. se v KC Labuť v Říčanech konala konference Dítě v pasti sociálních sítí. Skutečnost, že se jedná o téma aktuální a důležité,  potvrdila hojná účast rodičů žáků ze škol v Říčanech a okolí. Také rodiče našich žáků měli možnost zúčastnit se této zajímavé akce. Paní Mgr. Michaela Štáfková, MBA, adiktoložka, uvedla přítomné do problematiky. Hovořila o vzrůstajícím počtu dětí ohrožených závislostí na sociálních sítích, netolismem, ale více se zabývala tím, jak předcházet vzniku problémů. Odpovídala na otázky, takže celá konference byla spíše živou diskuzí, do které se zapojili rodiče, zástupce policie ČR, který se specializuje na kyberkriminalitu, dále zástupci OSPOD Říčany. Přítomní také získali řadu užitečných odkazů, například www.kpbi.cz

www.e-bezpečí.czhttps://www.zsi-kladno.cz/ada-zavislostni-chovani-deti-a-dorost

 

Poděkování patří MAP Říčany za uspořádání této zajímavé a prospěšné akce.

RNDr. Ivana Řehková, metodička prevence