head picture
1. místo v krajském kole a postup do celorepublikového finále!!!
Kategorie: Nezařazené

Na začátku května jsme slavili úspěch v okresním kole sportovní soutěže Sazka olympijský víceboj. Měsíc, který zbýval do závodů krajského kola, do něhož jsme díky skvělým výkonům postoupili, jsme využili k intenzivní přípravě. Bylo vybráno několik dětí, které poctivě trénovaly každou velkou přestávku, v hodinách tělesné výchovy i ve svém volném čase. Z tohoto širšího výběru pak na soutěž odjelo deset reprezentantů – dva jednotlivci (vítězové okresního kola) a osm závodníků do týmové soutěže.

Krajského kola v Čáslavi se zúčastnily školy z Mladé Boleslavi, Poděbrad, Kutné Hory, Čáslavi, Nymburka a další. Dalo by se říci, že naše škola byla z hlediska počtu dětí na škole asi ze všech nejmenší.

Úsilí, které naše děti vkládaly do tréninku, se vyplatilo. Přišla zasloužená odměna v podobě postupu obou jednotlivců do celostátní soutěže: z 1. místa v kategorii chlapců (ročník 2004) postoupil Tomáš Luka a v kategorii dívek (ročník 2004) Blanka Jursová. Třešničkou na dortu bylo první místo našeho družstva, které předběhlo v poslední disciplíně Mladou Boleslav. Vítězný tým byl složen ze čtyř dívek  – Elišky Fouskové, Elišky Chlumecké, Sandry Šimkové, Anny Pěkné –  a čtyř chlapců –  Patrika Brožka, Jakuba Vančury, Samuela Fišera a Jiřího Kuchaře. Děti předvedly nádherné výkony a postoupily do republikového finále do Brna, které se uskuteční v září.

Celorepublikového finále se zúčastní 40 nejlepších škol v republice. Jedná se o dvoudenní sportovní akci, během níž děti absolvují všech 10 disciplín odznaku všestrannosti (skok daleký, hod míčkem, běh na 60 m, skákání přes švihadlo, trojskok snožmo, hod 2 kg medicinbalem přes hlavu vzad, kliky po dobu 2 minut, lehy – sedy po dobu 2 minut, shyby na šikmé lavičce po dobu 2 minut a poslední disciplíny dle výběru dětí: buď 1 km běhu, nebo 2 minuty driblingu s kužely vzdálenými 10 m od sebe, mezi nimiž závodník provádí „osmičku“).

 

Všechny děti musíme pochválit za to, kolik času obětovaly tréninku a jak odpovědně k přípravě po celou dobu přistupovaly. Jak v okresním kole, tak v krajském kole podaly neskutečné výkony. Jednotlivci šli až na hranici svých fyzických možností a tým pracoval jako celek –  každý z osmičlenného družstva přispěl svým dílem k prvnímu místu, jak v okresním, tak v krajském kole. Nesmíme zapomenout ani na děti, které s námi pilně trénovaly, ale nakonec se nedostaly do nominace na krajské finále (Jakub Kaucký, Alexandra Řepková, Lukáš Hubáček, Josef Holomek, Eliška Čížková, Nikola Šindelářová). A na závěr chceme poděkovat rodičům, kteří děti ve sportovních aktivitách podporují. Také proto děti podávají tak skvělé výkony.

 

Jednotlivci – chlapci ročník 2004 – 1. místo Tomáš Luka

 

Jednotlivci – dívky ročník 2004 – 1. místo Blanka Jursová

 

Jednotlivci – chlapci ročník 2005 – 2. místo Jakub Vančura, 4. místo Jiří Kuchař (z 34 dětí)

 

Jednotlivci – dívky ročník 2005 – 3. místo Eliška Fousková (z 28 dětí)

 

Jednotlivci  – dívky  ročník 2006 – 2. místo Anna Pěkná (z 22 dětí)

 

Tým – 1. místo – Fousková, Chlumecká, Pěkná, Šimková a Kuchař, Vančura, Brožek, Fišer. (ze 13 nejlepších družstev v kraji)

 

Mgr. Michael Kučaba, učitel TV

http://www.sazkaolympijskyviceboj.cz/fotogalerie