head picture
Výlet 3.B – Huť František
Kategorie: Nezařazené

Centrum sklářského umění – Huť František

V úterý 21. května jsme jeli na výlet do Sázavy, kde jsme navštívili Centrum sklářského umění – Huť František. V Sázavě jsme se nejprve podívali k Sázavskému klášteru, nasvačili jsme se a vyrazili do sklárny. Paní průvodkyně Milena nám vyprávěla o historii a výrobě skla. V každé místnosti jsme měli za úkol najít skleněného skřítka Kerblíka. Prohlédli jsme si také pomůcky sklářů, píšťalu, staré pece a psali na sklo perem s diamantovým hrotem. Podívali jsme se také na film o sklářích. Zjistili jsme, jak se může měnit barva skla, nebo jak sklo láme světlo. Všude bylo mnoho krásných předmětů. Po prohlídce si každý z nás vyrobil skleněnou mozaiku.

Výlet byl super! Určitě se tam dojeďte podívat, stojí to za to!