head picture
Recitační soutěž
Kategorie: Nezařazené

Ve čtvrtek 25. dubna jsme se zúčastnili recitační soutěže pořádané Základní školou Velké Popovice. V útulném a reprezentativním prostředí místní knihovny se sešli mladší i starší žáci z Popovic, Mnichovic, Kamenice a Strančic.

Recitátoři předváděli kvalitní výkony a my jsme hrdí na to, že jsme v nabité konkurenci obstáli se ctí. Josefína Hanzalová z 5. B, která pobavila diváky i porotu přednesem úryvku Tma jako v pytli ze hry Záskok z repertoáru Divadla Járy Cimrmana,  získala za svůj výkon 3. místo. Nela Primasová ze 4.B obsadila skvělé 2. místo s básní Diváci od neznámého autora a v kategorii nejstarších žáků nás výborně reprezentovala také Adéla Hauzerová z 9. třídy, která si za svůj přednes známého monologu  z Shakespearovy tragédie Hamlet (Být, či nebýt) odnesla cenu za 2. místo.

Děkujeme organizátorům za skvěle připravenou akci, všem našim recitátorům za odvahu vystoupit před početným publikem a vítězům gratulujeme.

Mgr. Klára Bláhová