head picture
Úspěch žáků naší školy v okresním kole Sazka Olympijský víceboj – Odznak všestrannosti
Kategorie: Nezařazené

Od začátku tohoto školního roku se žáci průběžně připravovali na naši premiéru v účasti na Sazka Olympijském víceboji okresního finále Prahy-východ. Vybraní žáci sedmé a osmé třídy se výborně uvedli a přivezli spoustu medailí a někteří si také zajistili postup do krajského finále, které se bude konat v Čáslavi.

Tímto bych chtěl poděkovat všem dětem, které při Olympijském víceboji odvedly skvělou práci, dále paní ředitelce za přípravu holek do výborné formy a v neposlední řadě rodičům, kteří své děti podporují v pohybových aktivitách.

Závody se konaly v Říčanech ve škole U Říčanského lesa v krásném prostředí s obrovským sportovním areálem. Zde bylo přítomno několik škol, například Brandýs nad Labem, Mnichovice, Říčany, které měly obsazení z více škol, Zeleneč, Ondřejov a další. Dohromady se olympijského víceboje zúčastnilo kolem 220 dětí a z toho dvanáct našich  žáků- šest kluků a šest holek. Osm dětí soutěžilo jako tým, a to Eliška Fousková, Eliška Čížková, Alexandra Řepková, Anna Pěkná, Jakub Vančura, Lukáš Hubáček, Jiří Kuchař, Patrik Brožek a čtyři děti soutěžily jako jednotlivci (ročníky 2004 – v týmu mohli soutěžit pouze ročníky 2005 a mladší). Soutěže jednotlivců se zúčastnili Tomáš Luka, Adam Rojko, Viktorie Králíková, Blanka Jursová. Všichni zmiňovaní předvedli vynikající výkony, tým postoupil z prvního místa a někteří uspěli i v soutěži jednotlivců. V každé kategorii postupovali dva žáci do krajského finále do Čáslavi, které se bude konat 31. 5. 2019.

 

Kategorie chlapců 2004 vyhrál Tomáš Luka s neskutečným výkonem, který ohromil všechny zúčastněné – 4438 bodů (trojskok snožmo – 824 cm, švihadlo 270 přeskoků (střídání 4 stylů)/2min., 79 kliků/2min., hod 2kg medicinbalem 18 metrů, a dribling mezi kužely 320 m/2min.).

 

Krásné 5. místo ve stejné kategorii obsadil Adam Rojko, jen malinko scházelo od umístění.

 

Kategorie dívek 2004 – 2. místo obsadila Blanka Jursová a tudíž postoupila také do krajského finále.

 

Kategorie chlapců 2005 – 1. místo vyhrál Jakub Vančura a postupuje do krajského finále.

 

Kategorie dívek 2005 –  krásné 3. místo obsadila Eliška Fousková, která sice s 3410 body nepostoupila, ale druhé místo jí uteklo o pouhých 44 bodů.

 

Kategorie dívek 2006 – 2. místo obsadila Anna Pěkná a postupuje do krajského finále.

 

Kategorie týmů – 1. místo obsadili čtyři holky – Eliška Fousková, Eliška Čížková, Alexandra Řepková, Anna Pěkná + čtyři kluci – Jakub Vančura, Lukáš Hubáček, Jiří Kuchař, Patrik Brožek) – postupují na krajské finále!

Všem děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

 

Mgr. Michael Kučaba, učitel TV