head picture
Úspěch žáků naší školy v projektu Příběhy našich sousedů!!
Kategorie: Nezařazené

Dne 8. března byl slavnostně zakončen projekt Příběhy našich sousedů prezentací týmů v kinosále Na Fialce za přítomnosti četného obecenstva a poroty.

Všechny tři týmy zvládly prezentaci skvěle. Tým našich  deváťáků  pod vedením paní učitelky Hanzalové získal právem 1. místo!

Ačkoliv se další dva týmy osmáků neumístily na předních příčkách soutěže, za svoji práci se nemusí vůbec stydět. O tom svědčí mj. i to, že audio reportáž s paní Zenklovou  si vybral k  odvysílání Český rozhlas. Reportáž by měla být součástí programu Příběhy 20. století, který poběží v neděli 10. března na stanici Český rozhlas Plus od 20.05 a poté v repríze na Radiožurnálu 16. března od 21.05.

Co všechno naše tři týmy zvládly, můžete zhlédnout na stránkách Příběhy našich sousedů (včetně vítězného videa):

https://www.pribehynasichsousedu.cz/ricany/ricany-2018-2019/

Jsme rádi, že  se  naši žáci do Příběhů našich sousedů zapojili. Doufáme, že  svou prací potěšili i naše pamětnice, paní Vaňkovou, Ulrichovou a Zenklovou, které k nám byly velmi milé a vstřícné.

Práce na tomto projektu nebyla snadná, ale v mnohém žáky, ale i učitele obohatila. Seznámili  se s novými zajímavými lidmi, nahlédli pod pokličku dějin 20. století, získali mnoho praktických zkušeností, naučili se spolu lépe komunikovat a spolupracovat.

Velké poděkování patří paní učitelce Hanzalové a Bláhové za vedení žáků v projektu a všem žákům gratulujeme!

Kateřina Schejbalová

www.flachs.cz

www.flachs.cz

www.flachs.cz

www.flachs.cz

www.flachs.cz

www.flachs.cz

www.flachs.cz

www.flachs.cz

www.flachs.cz