head picture
Bezpečný pes -preventivní program
Kategorie: Nezařazené

 

Dne 14. 11. se žáci 3. a 4. ročníků zúčastnili programu „Bezpečný pes“ uskutečněného v rámci minimálního preventivního programu na naší škole.

Za dětmi přijeli pejsci se svými paničkami (kynoložky z Kynologického servisu). Povídaly si o stavbě psího těla, naučily se znát řeč psího těla, jejich mimiku a rozpoznat psí varovné signály.

V druhé části  programu byl kladen důraz na zásady bezpečnosti při kontaktu se psy ať již vlastními nebo cizími. Děti si povídaly o situacích ze života, do kterých se mohou spolu s cizím psem dostat a jak situaci konkrétně řešit (Pes na vodítku spolu se svým pánem, uvázaný pes, volně pobíhající a agresivní pes vykazující známky možného napadení). Děti si osvojily techniku, která jim pomůže co možná nejlépe si chránit důležité části těla. Na závěr si mohly pejsky pohladit. Dětem se program líbil a trpělivost psů byla opravdu veliká.

Mgr. Dana Hrbková