head picture
Křest školního časopisu a projektový den k oslavě stého výročí republiky ve škole
Kategorie: Nezařazené

Na naší škole se dne 24. října sešly dvě významné události. Oslavu stého výročí republiky jsme si zpestřili křtem nového školního časopisu Sedmiočko. Vděčíme za něj nezměrnému úsilí redakčního týmu vedeného paní učitelkou Věrou Kamenickou.

Do časopisu svými články přispěly děti z prvního i druhého stupně, úvodního slova se ujala paní ředitelka. Najdeme v něm články poučné i zábavné, rozhovory a soutěže o ceny. Zájem byl tak veliký, že první náklad byl rozebrán hned na místě, dotisk pak zmizel během následujícího dne, aniž se dostalo na všechny zájemce!

První číslo bylo vydáno u příležitosti oslav stého výročí založení republiky, křest jsme tedy pojali stylově, v kostýmech navozujících eleganci prvorepublikové módy.  Za milou účast děkujeme také paní knihovnici Evě Gojdové, která se stala kmotrou časopisu  a Kamile Blechové, která reprezentovala Klub rodičů.

K projektovému dni k oslavě stého výročí republiky ve škole jsme obdrželi darem výukovou mapu Česká republika 100 let od pana Ctibora Dudy, kterému moc děkujeme!

ZŠ Strančice