head picture
Koncert Čtvero ročních dob – Pavel Šporcl- 8.a 9. třída
Kategorie: Nezařazené

Dne 9.10. se osmá a devátá třída naší školy v doprovodu pedagogů měly možnost zúčastnit koncertu v kostele Sv. Šimona a Judy v Dušní ulici v Praze. Protože jsme dorazili s předstihem, měli jsme krásná místa a mohli jsme všechno sledovat z blízkosti. Tento koncert byl věnován dvěma obdobím Vivaldiho skladby – Podzimu a Zimě. Pavel Šporcl vždy nejdřív přečetl sonet – abychom věděli, co můžeme ve skladbě slyšet a potom jednotlivé části hudební věty zahrál. Na konci období pak přehrál celou větu vcelku. Z odezvy u žáků nás mile překvapilo, že se jim tento koncert líbil, někteří nikdy na představení klasické hudby nebyli a dokonce byla většina těch, kteří by si rádi na jaře poslechli i druhou část, která bude věnována zbylým dvěma ročním obdobím. Všechny žáky je pak potřeba opět pochválit za vhodné chování a většinou i přiměřené oblečení. Díky tomu jsme si mohli užít velmi příjemné dopoledne a tímto všem zúčastněným děkuji.

Dana Sauerová, učitelka