head picture
STUDIJNĚ – POZNÁVACÍ ZÁJEZD ŽÁKŮ ŠKOLY DO ANGLIE
Kategorie: Nezařazené

Ve dnech 23.-29.10. se 24 žáků druhého stupně naší školy za doprovodu dvou pedagogů zúčastnilo studijně poznávacího zájezdu do jihovýchodní Anglie. V jeho rámci jsme byli ubytováni u našich hostitelů přímo v Brightonu a děti tak měly možnost opravdu poznat zázemí anglických rodin. Každé volné dopoledne jsme se účastnili vyučování ve škole, která se zabývá přímo výukou cizinců, v hodinách konverzovali pouze v angličtině, odpoledne jsme pak měli poznávací program – prohlídka hradu Dover, Hastings – podmořské akvárium, Seven Sisters – křídové útesy, Brighton – Pavillion, věž I360 a nakonec i celodenní výlet do Londýna s návštěvou Tower Bridge, National History Muzeum a ochutnávkou fish and chips.

Po celou dobu se naše tedy především Vaše děti chovaly úplně ukázkově, z hostitelských rodin na ně zněla pouze slova chvály a i my jsme mohli pyšně prohlásit, že naše – strančická část účastníků zájezdu opravdu důstojně reprezentovala naši školu.

Všem účastníkům ještě jednou děkuji za několik báječných dní a také děkuji vedení školy za možnost poznat prostředí Anglie a umožnit tak našim žákům zdokonalit se v cizím jazyce.

Dana Sauerová

Anglie očima žáků naší školy

Dostali jsme super rodinu, která měla stejný humor jako my. Na večeři nás vykrmovali -1 večeře – maso, špagety a hranolky, – 2 večeře- špagety ala bolognies, – 3 večeře- pizza se salátem, – 4 večeře-fazolky, hranolky a kuře.

Dopoledne jsme chodili do školy, kde jsem se naučil spoustu nových slovíček.

Dělali jsme rozhovory, kde jsme se ptali lidí v Brightonu na různé otázky např: Co mají za práci.

V.Š
V září jsem byl se školou v Anglii v Brightonu. Bydlel jsem v rodině u Indů, kteří byli moc hodní. Dopoledne jsme se ve škole učili angličtinu a pak podnikali výlety po okolí. Viděli jsme podmořské akvárium, vápencové útesy a byli jsme na vyhlídkové věži. Poslední den jsme strávili v Londýně – super zážitek. Jestli budu mít možnost, rád pojedu znovu.

M.R.

Při mém pobytu ve Velké Británii jsme navštívili také věž i360. Okolo věže je prstencový výtah, do kterého jsme dole nastoupili a pomalu s námi stoupal až nahoru. Tam jsme se rozhlédli po okolí a výtah s námi zase sestoupil dolu. Jednou, abychom zjistili, jak jsou na tom lidé z Velké Británie se znalostí hlavních měst, chodili jsme po ulici a ptali jsme se v angličtině: „Jaké je hlavní město České Republiky?“ Z pěti dotazovaných správnou odpověď věděli tři lidé. Výlet se mi moc líbil, klidně bych jela znovu.

A.P.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Škola, kde probíhala výuka


 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jsme na trajektu, blížíme se k Anglii.