Režisér F.A.Brabec na besedě ve škole
Kategorie: Nezařazené

Beseda s F. A. Brabcem

V úterý 30. 1. jsme my, žáci 7. a 9. třídy, mohli nahlédnout do zákulisí natáčení filmu, a to prostřednictvím besedy s režisérem a kameramanem F. A. Brabcem, který se podílel na filmech, jako jsou Kytice, Obecná škola či Kajínek.

Pověděl nám o tom, jak se ke své práci dostal. Vyprávění o průběhu natáčení jeho nejúspěšnějšího filmu Kytice bylo pro nás všechny velmi zajímavé, protože toto dílo všichni známe minimálně v originální literární podobě od K. J. Erbena. Pan režisér nám vysvětloval, jak se jednotlivé scény točily a s jakými problémy se filmaři museli vypořádat při natáčení scén pod vodou u balady Vodník.

Během besedy jsme diskutovali a ptali se na nejrůznější otázky o filmech, které točil jako kameraman i jako režisér. Dozvěděli jsme se o tajemstvích mnoha filmových triků, ale i o tom, jak dlouho trvá natočit takový film. Nakonec jsme si i sehráli menší scénky a dozvěděli se, jak by se točily ve filmu, a jak v seriálu.

Bylo to velmi zajímavé a děkujeme panu Brabcovi za návštěvu naší školy.

Žáci 9. třídy