Projekt Evropa dělá školu
Kategorie: Nezařazené

Letos jsme opět navázali na úspěšnou spolupráci s Univerzitou Karlovou, při projektu Evropa dělá školu, kdy nás navštěvují zahraniční studenti s krátkými prezentacemi, představujícími něco z jejich kultury. Celá akce probíhá v angličtině.
V prosinci se uskutečnila dvě setkání, každé s jinou náplní a v jiné třídě. O jejich průběhu informují přítomné studentky.

Vskutku zajímavá příležitost, jak uplatnit naše znalosti z angličtiny, se nám naskytla ve čtvrtek 14. 12. 2017, kdy k nám na školu přijely dvě milé studentky z Finska. Připravily si pro nás prezentaci se stem pozoruhodných zajímavostí, protože letos Finsko slaví sté výročí samostatnosti. Během jejich programu jsme se dozvěděli, že finština je velice záludný jazyk a že jejich země je plná krásné přírody, a poznali jsme něco z národních zvyků této severské země. Ke konci si pro nás připravily menší soutěž, jež prověřila naši bdělost a pozornost při výkladu. Všichni jsme byli nadšeni z tohoto zpestření školní výuky.                                                                                                                                                                                                  Miloslava Konvalinková, 9. třída

V pondělí 18. 12. k nám do školy přijela britská studentka Anastasia. Povídala nám o historii Anglie a o Alžbětě II. Její prezentace trvala celých 45 minut a kousek druhé hodiny. Pak jsme dostali otázky k tématu. Nakonec jsme se jí mohli ptát na cokoliv, co jsme chtěli, např. jak se jí líbí v Česku nebo jestli má ráda zmrzlinu. Celý projekt byl zajímavý a moc se nám líbil.

Dominika Moudrá, 8. třída