EVVO program 1. stupeň
Kategorie: Nezařazené

V pátek 24. 11. 2017 žáci první, třetí i páté třídy absolvovali výukový pořad z ekocentra Nyctalus „… a vlk je za dveřmi“a „Netopýři“. Navštívila nás opět paní PhDr. H. Jahelková.

Děti si vyposlechly něco o vlcích – jejich chování, potravě, zvycích a přizpůsobení. V druhé části pořadu se dozvěděly o psech, jak pravděpodobně vznikli, jejich rozmanitosti a především o tom, jak se správně k pejskovi chovat. Celým programem provázela fenka československého vlčáka Hopinka, která se programů účastní od roku 2014. Hopinku si děti pohladily, nakrmily, ukázala jim různé triky, dovednosti a občas i to, jaká je neposlucha. Hopinka učí děti, jak by měly správně postupovat při setkání s cizím pejskem na ulici i to, co jim vlastně pejsek různými tělesnými pozicemi říká.

ZO ČSOP Nyctalus je organizace zaměřená na záchranu a ochranu netopýrů nalezených zejména na území Prahy. Programy s Hopinkou tak pomáhají a přispívají na záchranu netopýrů.

Za 1. stupeň Y. Staňová, učitelka