Společný projekt 8. a 1. třídy v rámci podpory čtenářské gramotnosti
Kategorie: Nezařazené

Určitě si všichni vzpomínáte, ať už rodiče, prarodiče nebo sourozenci na slohové práce, které jste museli v hodinách českého jazyka psát. Často vás nebavily, ať už kvůli jejich obsáhlosti či tématům, jenž vás nezajímala. A proto se paní učitelka Hanzalová s naším bývalým sedmým ročníkem rozhodla napsat poutavé pohádky pro budoucí prvňáčky.

Byla to zábavná forma slohových prací a myslím, že nám přinesla dobrou zkušenost do budoucna, zvlášť když nám bylo dovoleno pracovat v počítačové učebně, kde jsme se mohli lépe procvičit v korekci svých příběhů. Po pečlivém dopsání příběhů a s posledními úpravami paní učitelky jsme vydali svou první knihu, z níž jsme všichni měli opravdu velkou radost.

Na začátku nového školního roku, po příchodu našich malých posluchačů, jsme začali chodit do jejich třídy a předčítali jim z našeho díla. Téma bylo začarovaná škola, takže jsme si opravdu pohráli s fantazií a mohli si vymyslet svou vlastní vysněnou školu. Příběhy se prvňáčkům líbily, což v nás všech vyvolalo ještě větší nadšení z knihy. Byli dobrými posluchači a jejich hodnocení nás všechny zahřálo na srdci.

Adéla Hauzerová, žákyně 8. třídy