Základní škola Emila Kolbena, příspěvková organizace
ZŠ Emila Kolbena,Strančice

Účast žáků na turnaji ve fotbale

Reprezentace žáků 8. a 9. tříd na minifotbale v Čelakovicích

Před velikonočními prázdniny se vybraní žáci z 8. a 9. třídy zúčastnili turnaje v minifotbale v Čelakovicích. Na turnaj se přihlásilo 11 škol ze středočeského kraje.

Turnaj byl rozlosován do tří skupin, kde naše škola hrála ve skupině C s týmy Ondřejova a Staré Boleslavi. Po výhře 7:1 s Ondřejovem jsme hráli o první místo ve skupině s týmem Staré Boleslavi. V zápase jsme byli lepší, ale nepodařilo se nám z několika šancí dát gól a bohužel jsme dostali ze dvou protiútoků góly a prohráli tento zápas 2:0.

Do vyřazovací fáze jsme postoupili z druhého místa, kde jsme dostali tým Škvorce, který byl jeden z nejlépe hrajících na turnaji. Dlouho jsme drželi v prvním poločase výsledek 0:0, ale pak nás složili 2 slepené góly na konci poločasu. Zápas nakonec skončil 6:1, kdy se o čestný gól z našeho týmu postaral Sebastian Lička.

Náš fotbalový tým byl složen v bráně – David Filip a v poli – Marek Fagoš, Ondřej Carboch, Matěj Malý, Sebastian Lička, Pavel Chrdle, Adam Louček, Vojtěch Špejra a Ondřej Moudrý.

I když jsme obsadili 8 místo z 11 týmů, chtěl bych moc poděkovat klukům, s jakým nasazením do každého zápasu nastupovali. V našem týmu jsme měli pouze dva hrající fotbalisty a oproti jiným školám, kde bylo vidět, že většina dětí fotbal hraje za nějaký oddíl. I tak jsme hráli hezké zápasy a děti si turnaj užily.

Turnaj nakonec vyhrála základní škola z Čelákovic, která postoupila na krajské kolo.