Základní škola Emila Kolbena, příspěvková organizace
ZŠ Emila Kolbena,Strančice

Hasiči ve škole

Hasiči ve škole

Preventivní program pro žáky 7. tříd - SDH Svojšovice

Ne, ne, nehořelo… V pátek 5.11. navštívili naši školu, resp. obě sedmé třídy, v rámci minimální prevence školy hasiči ze Sboru dobrovolných hasičů Svojšovice. Oba přišli v hasičské výstroji i s přístroji a dvě hodiny nejen přednášeli, ale hlavně diskutovali s žáky. Hlavními tématy byla prevence, bezpečnost, jak pomáhat v nebezpečí a samozřejmě také informace o Integrovaném záchranném systému, jeho součástech, práci a důležitosti umět se rozhodnout. Během přednášky mohli žáci vidět prezentaci s krátkým hlasovým záznamem volání na linku IZS. Mohli se tak přesvědčit, kolik času může záchranná služba ztratit, pokud volající neví, co je potřeba dispečerovi říci, nebo když je vyrušován jinou osobou. Žáci sledovali, jak strašně rychle ubíhá čas telefonátu, čas, kterého se někomu jinému právě nedostává, aniž by volající byla schopna sdělit základní informace. Možná právě na čase, který touto neschopností záchranáři ztratili, závisel něčí život. Po dvou hodinách by bylo ještě možné pokračovat se souvisejícími tématy, ale školní zvonek ukončil naše setkání. Doufejme, že se tito žáci budou umět v případě nutnosti správně a rychle rozhodnout… Ještě víc však věřme, že to nebudou nikdy potřebovat. Závěrem dovolte, abych poděkovala vedoucímu mladých hasičů Svojšovice  panu  Jiřímu Kohoutovi a Tomáši Mondscheinovi – bývalému žákovi naší školy. Dobří holubi se vracejí a my jsme rádi, že absolventi naší školy dokážou nejen pomáhat, ale tuto dovednost i předávat dál.

Děkujeme také celému Sboru dobrovolných hasičů Svojšovice za dlouhodobou a přínosnou spolupráci se školou.Hasiči ve škole

Datum vložení: 7. 11. 2022 14:52
Datum poslední aktualizace: 7. 11. 2022 14:54
Autor: Kateřina Schejbalová, Mgr.

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Rychlý kontakt

Základní škola Emila Kolbena, příspěvková organizace

Revoluční 170, Strančice

251 63

Telefon/mobil: 604 417 569

Email: info@skolastrancice.cz

Kontakty na zaměstnance:

 admin/content/kontakty-1/kontakt/zamestnanci-skoly/

Kalendář

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

MŠMT

MŠMT

Financováno EU

MŠMT 2

Digitalizace škol

Digitalizace škol

Národní plán obnovy

MŠMT 3

O2 Chytrá škola

Chytrá škola O2

Mléko do škol

Mléko do škol

Olympijský víceboj

Olympijský vícceboj

MAS

MAS

Erasmus

erasmus